Pobyty v zahraničí – všeobecná angličtina

 • Flexibilná dĺžka kurzov: od 2 týždňov do jedného roka
 • Začiatok kurzu: každý pondelok
 • Veľkosť triedy: maximum 12
 • Štúdium: 21 hodín x 60 minút týždenne
 • Samoštúdium: 10 hodín týždenne
 • Pravidelné 1:1 konzultácie
 • Všeobecná angličtina + voliteľné predmety
 • Minimálny vek: 16 rokov
 • Úrovne: začiatočníci až pokročilí
 • Študijné výlety do Londýna, Edinburgh, okolia Cambridge atď.

Kurz anglického jazyka

Anglické prostredie, dynamické lekcie, voliteľné aktivity a výborné spoločenské programy pomáhajú študentom dosiahnuť rapídny pokrok v angličtine.

​Štúdium

Triedy. Počas roka je priemerný počet študentov v triede 9 a maximum 12. V každej triede je zabezpečený dobrý mix rôznych materinských jazykov a kultúr.

Lekcie. 21 hodín po 60 minútach v triedach + 10 hodín týždenne učiteľom asistované samoštúdium.

1:1 konzultácie. Pri štúdiu na dobu dlhšiu ako 2 týždne sú jedným z dôležitých prvkov kurzu pravidelné 1 : 1 konzultácie s učiteľom - možnosť ako skontrolovať váš pokrok a identifikovať oblasti, ktorým treba venovať individuálnu pozornosť.

Dĺžka štúdia. Od 2-3 týždňov do akademického roka. CAE kurzy prebiehajú po celý rok s výnimkou prestávky počas vianočného obdobia. Začiatok kurzov na CAE je flexibilný, môžete začať skoro každý pondelok v roku.

Úroveň angličtiny. Úroveň vašej angličtiny zistite hneď, ako prídete do školy. Dostanete krátky test z hovorovej a písomnej angličtiny. Podľa výsledku sa zaradíte do jednej zo 7 úrovní od začiatočníkov až po pokročilých. 

Harmonogram. Príklad časového harmonogramu:

Samoštúdium

Samoštúdium je veľmi dôležitou súčasťou vášho programu na CAE. Počas štúdia na CAE Vás budeme podporovať, aby ste maximálne využívali samoštudijné centrum, ktoré je plne vybavené najnovšou technológiou na výučbu jazyka.

Miesta na samoštúdium sú otvorené aj v nedeľu. Jeden z našich učiteľov má službu ako vedúci študijného centra 5 dní v týždni, po dobu 2 hodín. Pomôže vám s akýmkoľvek technickým alebo jazykovým problémom, ktorý môže nastať pri používaní zariadení na samoštúdium. Všetky materiály sú starostlivo zatriedené a farebne odlíšené podľa rôznych úrovní (začiatočníci, mierne pokročilí, vyššie pokročilí a pokročilí). K dispozícii sú:

 • Knižnica - CAE knižnica je u študentov veľmi obľúbená. Je to priestranná miestnosť s pohodlným nábytkom. Je zásobená napínavou aj ľahkou beletriou), rovnako ako vecnou a referenčnou literatúrou. Máme anglické aj bilingválne slovníky, atlasy a kompletnú sadu Encyklopédia Britannica. Okrem toho knižnica drží širokú škálu skúšobných materiálov na gramatické cvičenia a cvičenia slovnej zásoby pre všetky úrovne.
 • Interaktívna internetová miestnosť - V priebehu výučby je táto miestnosť interaktívnou učebňou s 12 internetovými prístupmi a elektronickou tabuľou. Počas samoštúdia môžu CAE študenti využiť 12 miest na surfovanie na internete a na e-mailovú komunikáciu zdarma. Bezplatné Wifi pripojenie je na CAE takisto non-stop k dispozícii.
 • Centrum výpočtovej techniky - Počítače sú tu vybavené s najnovšou verziou Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, atď.) ako aj softvérom pre jazykové vzdelávanie na zlepšenie čítania a písania.
 • Multimediálne Centrum - Je tu 12 študijných miest spolu s lektorskou konzolou. Lekcie sa v multimediálnom centre často konajú s učiteľom, ktorý riadi lekciu pomocou ovládacej konzoly. Avšak študenti majú vždy prístup ku širokej škále jazykového študijného materiálu, aby si rozvíjali počúvanie a rozprávanie (napr. cvičenia na výslovnosť, diktovanie, "hovoriace" knihy a videoklipy s pracovnými zošitmi a ďalšie materiály potrebné na skúšky).
 • Spoločenská miestnosť - Spoločenskú miestnosť môžete využívať na štúdium, ale aj na odpočinok. Nájdete tu tiež najčítanejšie britské noviny a časopisy. Môžete sledovať filmy s priateľmi na veľkoplošnom televízore alebo môžete si zahrať na klavíri, ktorý je tu stále k dispozícii.

Zistite viac o pobytoch v zahraničí

Kam ďalej?

 

Chceš zlepšiť svoje jazykové schopnosti?

Vyber si vhodný kurz alebo príď a poradíme ti. Môžeš skúsiť online test a nájdeme ti najvhodnejšiu skupinu.

Vyplniť test

Výhody VISTA

15+ rokov kvality a skúsenosti
Učíme na Slovensku a v Česku
10 pobočiek
40 000+ absolventov
Licencovaná škola
Výučba aj v zahraničí

Povedali o nás

Tento kurz mi veľmi pomohol, pretože konečne mi niekto poriadne vysvetlil základy anglickej gramatiky a hlavne naučil som sa ju konečne používať. Hodnotím tento kurz veľmi pozitívne, dobre som sa naučil nové slovíčka, čo by nebolo možné bez výborného lektora, ktorý stále dobre poradil, vysvetlil. Spôsob výučby mi veľmi vyhovoval.

Pavol , študent, 3. úroveň

Spoločnosť VISTA, s.r.o. zabezpečuje v komunikačných kurzov výuku v anglickom jazyku pre zamestnancov našej spoločnosti. Spolupráca začala v školskom roku 2009/2010, kedy spoločnosť VISTA zabezpečovala pre 42 zamestnancov nemocnice výuku v kurzoch anglického jazyka. Na základe záujmu našich zamestnancov sme spoločnosť oslovili na spoluprácu aj v školskom roku 2012/2013 kedy sa výuky zúčastnilo 33 našich zamestnancov a v školskom roku kolskom roku 2013/2014 sa vzdelávania v kurzoch anglického jazyka zúčastnilo 24 osôb.

Naši zamestnanci sú so systémom výučby a prístupom lektorov veľmi spokojní a zároveň oceňujú možnosť výuky v priestoroch zamestnávateľa, ihneď po ukončení pracovnej doby.

p. Judita , súkromná nemocnica, vedúca odboru ľudské zdroje, Košice

Jednoznačne môžem povedať, že počas celého kurzu ani raz nepozrel na hodinky. To bolo na tom úžasné. Veľa sme speakovali! Ďakujem Viste, že som sa opäť o niečo zlepšil a nemusel som si ani kupovať ďalšiu zbytočnú knihu!

Peter , študent, 6. úroveň

Týmto potvrdzujem, že jazykovú školu VISTA si vybrala naša mediálna firma ako jazykovú školu, ktorá má za úlohu naučiť, doučiť a skvalitniť jazykovú vybavenosť našich pracovníkov. Zároveň som rada, že môžem skonštatovať, že sa tešíme profesionálnej a kvalitatívne veľmi vysokej lektorskej úrovni, s ktorou nám svoje služby jazyková škola VISTA poskytuje.

p. Miriam , médiá, členka predstavenstva, Bratislava

Páči sa mi štýl, akým sme sa učili, komunikácia, hry, zábava, príjemná atmosféra a super lektorka.

Mirka , študent, 3. úroveň

VISTA jazyková škola poskytuje jazykové služby - jazykovú výučbu, preklady, tlmočenie našej spoločnosti od 27.3.2013. Vysoko oceňujeme výborné lektorské zázemie, profesionalitu prekladov, organizáciu a flexibilitu, vrátane jednoduchej spätnej administratívy. Vyjadrujeme vysokú mieru spokojnosti s celkovým zabezpečením. Tiež oceňujeme profesionalitu služieb a metódu výučby, ktorá je podľa dostupných informácií oceňovaná študentmi. Vzhľadom na vyššie uvedené odporúčam VISTA jazykovú školu ako poskytovateľa skytovateľa jazykových služieb a vzdelávania aj ďalším firmám.

p. Alena , priemyselný park Poprad-Matejovce, HR manažér