Pobyty v zahraničí – Príprava na skúšky

 • Príprava na skúšky: IELTS, Cambridge, TOEFL, TOEIC a iné
 • Absolvovanie skúšok v rámci kurzu
 • Flexibilná dĺžka kurzov – od 4 týždňov do jedného roka
 • Veľkosť triedy – maximum 12 študentov
 • 21 hodín štúdium + 10 hodín samoštúdium týždenne
 • Pravidelné 1:1 konzultácie
 • Minimálny vek – 16 rokov
 • Úrovne – minimálne A2
 • Študijné výlety do Londýna, Edinburghu, okolia Cambridge atď.

Na CAE sa viete pripravovať a absolvovať na konci štúdia najdôležitejšie skúšky z anglického jazyka: IELTS, TOEFL, TOEIC Cambridge skúšky (FCE, CAE atď.). Príprava na skúšky je hlavnou činnosťou CAE od roku 1975.

Skúšky

IELTS

Tento dôležitý test z Akademickej angličtiny je podmienkou pre prijatie na mnohé univerzity po celom svete. Na dosiahnutie vysokého skóre v teste IELTS potrebujú kandidáti vysokú úroveň hovorovej angličtiny ako aj dobré znalosti v písaní a čítaní. Tým, že kombinujeme ranné lekcie s akademickým štúdiom v popoludňajších hodinách, sme schopní ponúknuť prípravný program, ktorý možno absolvovať za niekoľko mesiacov alebo aj za kratšie časové obdobie - ako napríklad do štyroch týždňov.

Cambridge skúšky

Hlavnou požiadavkou na úspech v Cambridgskej skúške je primeraná úroveň všeobecnej angličtiny. Veľmi užitočná je tiež prax v "skúškových technikách" Cambridge testov. Okrem štúdia všeobecnej angličtiny, študenti majú možnosť vyskúšať si cvičenia, aké sa používajú na Cambridge skúškach na popoludňajších seminároch - Cambridge Exam Workshops.

Ideálna príprava na Cambridge skúšky je 8-12 týždňov. V ponuke je 5 kurzov za rok:

 • 3 kurzy (12 týždňov) s Cambridge skúškami v marci, júni a decembri
 • 2 kurzy (4-6 týždňov) so skúškami v júli a auguste

Ak máte menej času na štúdium je možno využiť aj kratší kurz (4 týždne).

Avšak, všetky triedy v Cambridge Academy pre dospelých sú založené na "komunikácií" podľa Cambridge skúšok - takže aj krátkodobý pobyt na CAE poskytne užitočné znalosti všeobecnej angličtiny, ktorá tvorí základ pre skúšky Cambridge. Takéto kratšie kurzy je možné objednať si v akomkoľvek ročnom období.

Ďalšie skúšky

Flexibilný program “Voliteľné predmety” ponúka príležitosť na prípravu študentov aj na iné skúšky, ako je napr. TOEFL a TOEIC.

Kurz anglického jazyka

Štúdium

 • Triedy. Počas roka priemerný počet študentov v triede je 9 maximum je 12. V každej triede je zabezpečený dobrý mix rôznych materinských jazykov a kultúr.
 • Lekcie. 21 hodín po 60 minút v triedach + 10 hodín týždenne učiteľom asistované samoštúdium.
 • 1:1 konzultácie. Pravidelné 1: 1 konzultácie s učiteľom – možnosť ako skontrolovať váš pokrok a identifikovať oblasti, ktorým treba venovať individuálnu pozornosť.
 • Dĺžka štúdia. Od 4 týždňov do akademického roka. CAE kurzy prebiehajú po celý rok s výnimkou prestávky počas vianočného obdobia. Začiatok kurzov na CAE je flexibilný, a záleží na vami zvolenej skúške a dĺžke štúdia. Najlepšie je napasovať si dátum začiatku kurzu tak, aby ste v posledný týždeň mohli ísť na skúšku.
 • Úroveň angličtiny. Úroveň vašej angličtiny zistíte hneď, ako prídete do školy. Dostanete krátky ústny a písomný test.
 • Harmonogram. Príklad časového harmonogramu:

Voliteľné predmety

"Voliteľné predmety" v CAE vám umožní prispôsobiť si štúdium čo najviac vášmu individuálnemu študijnému plánu, kariére alebo osobným záujmom. Trvajú 90 minút každé popoludnie od pondelka do štvrtka každý týždeň kurzu a vyberáte si ich sami. Tu sú niektoré veľmi populárne predmety:

 • Angličtina na akademické účely. Vhodné pre tých, ktorí potrebujú akademickú angličtinu (hlavne IELTS alebo TOEFL) na univerzitu alebo školu.
 • Workshop Cambridge skúšky. Príprava na FCE, CAE a CPE skúšky.
 • Workshop Písanie. Ideálny voliteľný predmet pre študentov, ktorí potrebujú zlepšiť písomný prejav.
 • Workshop Gramatika. Príležitosť sa zlepšiť v oblastiach gramatiky, ktoré vám robia problémy.
 • Rozprávanie a počúvanie: slovná zásoba v rôznych situáciách, multimediálna angličtina, nápady a otázky, kreslené filmy, čítanie pre radosť atď.
 • Špeciálne záujmy: Cambridge ľudia a miesta, obchodná komunikácia, filmové štúdiá atď.

Samoštúdium

Samoštudijné centrum je plne vybavené najnovšou technológiou na výučbu jazyka. Miesta na samoštúdium sú otvorené aj v nedeľu. Jeden z učiteľov má službu ako vedúci študijného centra 5 dní v týždni, po dobu 2 hodín. Pomôže vám s akýmkoľvek technickým alebo jazykovým problémom, ktorý môže nastať pri používaní zariadení na samoštúdium. Všetky materiály sú starostlivo zatriedené a farebne odlíšené podľa rôznych úrovní (začiatočníci, mierne pokročilí, vyššie pokročilí a pokročilí). Sú k dispozícii:

 • Knižnica - CAE knižnica je u študentov veľmi obľúbená. Priestranná miestnosť s pohodlným nábytkom. Je zásobená beletriou napínavou a ľahkou), rovnako ako vecnou a referenčnou literatúrou. Máme anglické aj bilingválne slovníky, atlasy a kompletnú sadu Encyklopédia Britannica”. Okrem toho knižnica drží širokú škálu skúšobných materiálov na gramatické cvičenia a cvičenia slovnej zásoby pre všetky úrovne.
 • Interaktívna internetová miestnosť - V priebehu výučby je táto miestnosť interaktívnou učebňou s 12 internetovými prístupmi a elektronickou tabulou. Počas samoštúdia môžu CAE študenti využiť 12 miest na surfovanie na internete a na posielanie e-mailovú komunikáciu zdarma. Takisto bezplatné Wifi pripojenie je na CAE non-stop k dispozícii.
 • Centrum výpočtovej techniky - Pocítače sú tu vybavené s najnovšou verziou Microsoft Office (Word, Excel,PowerPoint,atď.) ako aj softvérom pre jazykové vzdelávanie na zlepšenie čítania a písania.
 • Multimediálne Centrum - Je tu 12 študijných miest spolu s lektorskou konzolou. Lekcie sa v multimediálnom centre často konajú s učiteľom, ktorý riadi lekciu pomocou ovládacej konzoly. Inokedy majú študenti prístup k širokej škále jazykového študijného materiálu, aby si rozvíjali počúvanie a rozprávanie (napr. cvičenia na výslovnosť, diktovanie, "hovoriace" knihy a videoklipy s pracovnými zošitmi a ďalšie materiály potrebné na skúšky).
 • Spoločenská miestnosť - Spoločenskú miestnosť môžete využívať na štúdium, ale aj na odpočinok. Nájdete tu tiež najčítanejšie britské noviny a časopisy. Môžete sledovať filmy s priateľmi na veľkoplošnom televízore a môžete si zahrať aj na klavíri, ktorý je tu stále k dispozícii.

Zistite viac o pobytoch v zahraničí

Kam ďalej?

Chceš zlepšiť svoje jazykové schopnosti?

Vyber si vhodný kurz alebo príď a poradíme ti. Môžeš skúsiť online test a nájdeme ti najvhodnejšiu skupinu.

Vyplniť test

Výhody VISTA

15+ rokov kvality a skúsenosti
Učíme na Slovensku a v Česku
10 pobočiek
40 000+ absolventov
Licencovaná škola
Výučba aj v zahraničí

Povedali o nás

Tento kurz mi veľmi pomohol, pretože konečne mi niekto poriadne vysvetlil základy anglickej gramatiky a hlavne naučil som sa ju konečne používať. Hodnotím tento kurz veľmi pozitívne, dobre som sa naučil nové slovíčka, čo by nebolo možné bez výborného lektora, ktorý stále dobre poradil, vysvetlil. Spôsob výučby mi veľmi vyhovoval.

Pavol , študent, 3. úroveň

Spoločnosť VISTA, s.r.o. zabezpečuje v komunikačných kurzov výuku v anglickom jazyku pre zamestnancov našej spoločnosti. Spolupráca začala v školskom roku 2009/2010, kedy spoločnosť VISTA zabezpečovala pre 42 zamestnancov nemocnice výuku v kurzoch anglického jazyka. Na základe záujmu našich zamestnancov sme spoločnosť oslovili na spoluprácu aj v školskom roku 2012/2013 kedy sa výuky zúčastnilo 33 našich zamestnancov a v školskom roku kolskom roku 2013/2014 sa vzdelávania v kurzoch anglického jazyka zúčastnilo 24 osôb.

Naši zamestnanci sú so systémom výučby a prístupom lektorov veľmi spokojní a zároveň oceňujú možnosť výuky v priestoroch zamestnávateľa, ihneď po ukončení pracovnej doby.

p. Judita , súkromná nemocnica, vedúca odboru ľudské zdroje, Košice

Jednoznačne môžem povedať, že počas celého kurzu ani raz nepozrel na hodinky. To bolo na tom úžasné. Veľa sme speakovali! Ďakujem Viste, že som sa opäť o niečo zlepšil a nemusel som si ani kupovať ďalšiu zbytočnú knihu!

Peter , študent, 6. úroveň

Týmto potvrdzujem, že jazykovú školu VISTA si vybrala naša mediálna firma ako jazykovú školu, ktorá má za úlohu naučiť, doučiť a skvalitniť jazykovú vybavenosť našich pracovníkov. Zároveň som rada, že môžem skonštatovať, že sa tešíme profesionálnej a kvalitatívne veľmi vysokej lektorskej úrovni, s ktorou nám svoje služby jazyková škola VISTA poskytuje.

p. Miriam , médiá, členka predstavenstva, Bratislava

Páči sa mi štýl, akým sme sa učili, komunikácia, hry, zábava, príjemná atmosféra a super lektorka.

Mirka , študent, 3. úroveň

VISTA jazyková škola poskytuje jazykové služby - jazykovú výučbu, preklady, tlmočenie našej spoločnosti od 27.3.2013. Vysoko oceňujeme výborné lektorské zázemie, profesionalitu prekladov, organizáciu a flexibilitu, vrátane jednoduchej spätnej administratívy. Vyjadrujeme vysokú mieru spokojnosti s celkovým zabezpečením. Tiež oceňujeme profesionalitu služieb a metódu výučby, ktorá je podľa dostupných informácií oceňovaná študentmi. Vzhľadom na vyššie uvedené odporúčam VISTA jazykovú školu ako poskytovateľa skytovateľa jazykových služieb a vzdelávania aj ďalším firmám.

p. Alena , priemyselný park Poprad-Matejovce, HR manažér